| Model Number | MR-BF390EK-OB-A2 |
|---|---|
| Weight (kg) | 69 kg |
| Depth (mm) | 696 mm |
| Height (mm) | 1720 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Black |
| Plumbing required | No |
| Finish Colour Description | Black Cabinet/Onyx Black Facia |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features | |
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Manual |
| Wine bottle rack | |
| Twist ice maker | |
| Door open alarm |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 10 year parts warranty for the compressor |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 390 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 285 L |
| Freezer Volume | 105 L |
| Energy Star Rating |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.95 m |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Thailand |
|---|
| WiFi |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| A true family fridge | 390 L |
| Energy consumption | 400 Kwh |
| Ice Cube Tray | |
| Integrated Fridge | |
| Beverage Fridges | |
| Custom Installation | |
| Cheap | |
| EAN | 9316524398587 |