





If you need more information, please contact one of our product experts.
| Model Number | WWW9024M5WA |
|---|---|
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 5 kg |
| Spin Speed | 1200 rpm |
| Depth (mm) | 660 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Measurement note | We recommend allowing an extra 150mm in depth for hoses and connections. Dimensions may not include door or control panel. |
| Water Inlets | Cold Only |
|---|
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Energy Star Rating Wash | 5 |
|---|---|
| Energy Star Rating Dry | 3 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Default Door Hinge | Left |
|---|
| Litres Used Per Wash | 89 L |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | C02083 |
| Number of Programs | 15 Programs |
|---|
| Origin | Thailand |
|---|
| Water efficient | 4 |
|---|---|
| Water consumption | 89 L |
| WELS Star Rating | 4 |
| Washing Machine Type | Front load |
| EAN | 9315540416152 |
Andoo's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark