



| Model Number | FAB38RCR5AU |
|---|---|
| Weight (kg) | 115 kg |
| Depth (mm) | 811 mm |
| Height (mm) | 2060 mm |
| Width (mm) | 706 mm |
| Finish Colour | Cream |
| Plumbing required | No |
| Finish Colour Description | Cream |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Twist ice maker |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 481 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 344 L |
| Freezer Volume | 137 L |
| Volume Note | Gross volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 328 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.8 m |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Italy |
|---|
| Cabinet Height | 2110 mm |
|---|---|
| Cabinet Width | 756 mm |
| Cabinet Depth | 756 mm |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| A true family fridge | 510 L |
| Retro Look | |
| EAN | 8017709315177 |