











If you need more information, please contact one of our product experts.
| Model Number | AU-FPPPLB-12Q |
|---|---|
| Material | Wood, Plastic & Metal |
| Weight (kg) | 32.4 kg |
| Depth (mm) | 2045 mm |
| Height (mm) | 310 mm |
| Width (mm) | 1520 mm |
| Finish Colour | Blue |
| Finish Colour Description | Light Blue |
| Bed Base Size | Queen |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Frame Material | Wood Composite Board |
|---|---|
| Leg Material | Plastics |
| Furniture Type | Bed Base |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Fabric Colour | Light Blue |
| Required Assembly | This product will require assembly. |
|---|
| Bedding Type | Bed Base |
|---|
| Fabric Composition | 100% Wood Composite Board + 100% Pine Wood + 100% Foam + 100% Polyester Fabric |
|---|
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9356862001527 |