















| Model Number | AU-CSPB-Q |
|---|---|
| Material | Metal & Plastic |
| Weight (kg) | 51.26 kg |
| Depth (mm) | 2045 mm |
| Height (mm) | 356 mm |
| Width (mm) | 1524 mm |
| Finish Colour | Dark Grey |
| Bed Base Size | Queen |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Frame Material | 100% Metal |
|---|---|
| Leg Material | 100% Plastics |
| Suitable for Outdoors | |
| Furniture Type | Bed Frame |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Fabric Colour | Dark Grey |
| Bedding Type | Bed Frame |
|---|
| Fabric Composition | 100% Polyester Fabic + 100% Foam + 100% Non-Woven Fabric + 100% Wood Composite Board + 100% MDF |
|---|
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9356862005129 |