












| Rangehood Type | Exhaust Fan |
|---|---|
| Model Number | BRW650 |
| Depth (mm) | 303 mm |
| Height (mm) | 89 mm |
| Width (mm) | 303 mm |
| Finish Colour | White |
| Notes | ** Wall Switch Not Included** |
| Finish Colour Description | White Finish |
| Rangehood Model Number | BRW650 |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Max Air Capacity | 850 m³/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 1 |
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Wall Switch (not included) |
| Motor Type | Single External Motor |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Number of filters | 1 |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Primary Product Category | Rangehoods |
|---|---|
| EAN | 9343415008096 |