









If you need more information, please contact one of our product experts.
| Model Number | HW-Q70TXY |
|---|---|
| Weight (kg) | 3.6 kg |
| Depth (mm) | 115 mm |
| Height (mm) | 60 mm |
| Width (mm) | 980 mm |
| Accessories included | Remote control, wall bracket |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| HDMI-CEC | |
|---|---|
| HDMI Ports (IN) | 1 |
| Digital Optical Audio In | |
| HDMI-eARC |
| Bluetooth | |
|---|---|
| Spotify Connect | |
| WiFi |
| HDMI Ports (OUT) | 1 |
|---|---|
| 4K Pass Through |
| Total Power | 330 |
|---|---|
| Center Channel Output | 10 |
| Subwoofer Power | 160 |
| Front Channel Output | 30 |
| Speaker Channels | 3.1.2 |
| Height Channel Output | 20 |
| Dolby True HD | |
|---|---|
| Dolby Digital Plus | |
| Dolby Digital | |
| DTS X | |
| Dolby Atmos |
| Year | 2020 |
|---|
| iOS App | |
|---|---|
| Android App |
| Hi-Res Audio |
|---|
| Core Range | |
|---|---|
| EAN | 8806090274909 |
Andoo's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark