





| Model Number | RS6121WRUE1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 610 mm |
| Height (mm) | 2134 mm |
| Width (mm) | 603 mm |
| Image Disclaimer | The external door panels are not included. Please speak to your cabinetmaker to build a door panel that matches your kitchen finish. Fisher & Paykel have a range of accessories and panels available across their Integrated Column ranges. Please phone us for further information. |
| Dispenser | Water only |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Plumbing required | Yes |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| 4 Door Fridges | |
| Door open alarm |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 342 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 227 L |
| Freezer Volume | 115 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 238 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|
| Origin | Thailand |
|---|
| Highly Efficient Product Details | Highly Energy Efficient | This product falls within the top 20% (or next closest percentage interval) of most energy efficient products on our website in this category based on publicly available data from the Equipment Energy Efficiency Program. In addition, brands associated with these products have been reviewed by our business on their modern slavery, carbon management and packaging initiatives, actions and goals which forms part of their qualification to appear in this row. |
|---|
| Energy consumption | 238 Kwh |
|---|---|
| Glass Door | |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9415112269206 |
| Efficient Product | |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |