













If you need more information, please contact one of our product experts.
| Model Number | CTM515NW |
|---|---|
| Weight (kg) | 76 kg |
| Depth (mm) | 785 mm |
| Height (mm) | 1680 mm |
| Width (mm) | 750 mm |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 3 year in-home service warranty & 7 year warranty on compressor |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Fridge Volume | 386 L |
|---|---|
| Freezer Volume | 129 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 380 |
| Features |
|
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Door reversing kit included | Yes |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| EAN | 6926130572757 |
Andoo's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark